Bratislavsky sachovy zvaz

Výsledky

21. LŠT Koník – záverečná správa

Letný šachový tábor Koník má za sebou, napriek hrozbe Damoklovho meča spôsobenej usmernením hlavného hygienika ku COVID-19, svoje ďalšie pokračovanie. Začiatok tretej desaťročnice nášho podujatia sa vydaril, napriek mnohým problémom pred jeho štartom, ako aj nižšiemu počtu vedúcich počas jeho konania. Prebiehal pod organizačnou taktovkou KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess, pričom za pomoc pri zapožičaní šachového materiálu týmto ďakujeme aj NŠK Nitra.

Počtom účastníkov číslom 109 síce Koník svoj rekord ani zďaleka neprekonal, no ani nesklamal. V historických štatistikách sa zaradil na pekné piate miesto. O rok by mal Koník pokračovať, ak sa nič vážne nestane, vo svojom tradičnom termíne uprostred školských prázdnin (21.7.2023 – 30.7.2023), ale to už predsa len trochu predbiehame. Poďme sa najprv venovať jeho práve ukončenému ročníku...Čítať ďalej...

Majstrovstvá BA kraja mládeže v rapid šachu 2012 - Veľkonočný turnaj šachových nádejí

Igor Lintner, majster BK do 14 rokov v rapid šachuStredná odborná škola na Ivánskej ceste privítala v nedeľu 15.4.2012 5.ročník Veľkonočného turnaja šachových nádejí. Turnaj, ktorý organizoval ŠK Doprastav Bratislava v spolupráci s Bratislavským šachovým zväzom, bol zároveň aj Majstrovstom Bratislavského kraja detí a mládeže v rapid šachu.
Dôvodom k presunu miesta konania podujatia bola najmä vyššia kapacita nových hracích miestností. K miernemu sklamaniu usporiadateľov sa ju nepodarilo dostatočne využiť. No aj tak sa prezentovalo solídnych 78 detí v turnaji mladších žiakov, ktorý bol započítaný do 5.ročníka celoslovenskej dlhodobej náborovej súťaže Grand Prix mládeže 2011/12 a ďalších 15 hráčov hralo v turnaji starších žiakov do 20 rokov. Celkovo súťažilo 93 hráčov.
Víťazstvo v turnaji a zároveň titul majstra Bratislavy do 14 rokov získal ešte len 12-ročný domáci hráč Igor Lintner (8,5 bodu z 9-ich partií).

Čítať ďalej...

Obvodné majstrovstvá v šachu žiakov a žiačok – Bratislava V

Po trojročnej prestávke Bratislavský šachový zväz v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6 usporiadal Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií, ktoré sídlia v obvode Bratislava V - Petržalka. Veľmi pekná účasť 30 chlapcov a 6 dievčat z ôsmych škôl organizátorov potešila a dokázala, že tento turnaj sa organizovať oplatí.

Čítať ďalej...

Majstrovstvá sveta mládeže Maribor 2012

Renáta Koloditsová

Majstrovstvá sveta mládeže sa konajú v rôznych kategóriách už od polovice 70-tych rokov minulého storočia. V roku 1993 sa konali v Bratislave v Parku kultúry a oddychu. Tento rok sa konali v slovinskom Maribore v termíne 7.-19.11.2012. Turnaja sa zúčastnilo 16 slovenských reprezentantov, kluby Bratislavského šachového zväzu reprezentovali:

Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj - apríl 2016

Dňa 9.4.2016 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MČ Bratislava - Staré Mesto sobotné šachové podujatie v malebných priestoroch Zichyho paláca. Pomoc s technickým zabezpečením turnaja poskytol aj ŠK Dúbravan.
Ako sa ukázalo, kolízia s mládežníckym turnajom v Dubnici nad Váhom ako aj štvrtou ligou v rámci Bratislavského kraja sa odzrkadlila na počte prihlásených hráčov. Taktiež sa ale ukázalo aj to, že turnaj začína mať aj svojich skalných priaznivcov. Napokon zasadlo k šachovniciam 5-kolového turnaja v rapid šachu 16 hráčov.

Ostatní šachoví nadšenci si mohli zahrať na pripravených voľných šachovniciach vo vedľajšej miestnosti.

Čítať ďalej...

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...