Bratislavsky sachovy zvaz

Majstrovstvá Bratislavského kraja dorasteneckých družstiev 2018 – Dorastenecká liga 2018/19

V dňoch 31.10.÷1.11.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Bratislavského kraja 4-členných dorasteneckých družstiev 2018, ktoré boli súčasné krajským kolom aktuálneho ročníka Dorasteneckej ligy 2018/19.

Ku skromnejšej účasti len 5 družstiev oproti minulosti pravdepodobne prispel nie príliš vhodne zvolený termín počas jesenných školských prázdnin. Obhajca titulu a súčasne najväčší favorit ŠK Slovan Bratislava však neponechal nič na náhodu a postavil hneď 3 družstvá. Aj pri neúčasti svojej najväčšej hviezdy L. S. Kostolanského, ktorý si plnil reprezentačné povinnosti na MS mládeže v Španielsku, suverénne zvíťazil ŠK Slovan Bratislava A v zložení Ondrej Vadila, Adrian Zetocha, Ema Walterová a Jerguš Rybiansky, keď vyhral všetky svoje zápasy. Druhé miesto obsadila prvá rezerva Slovana, za ktorú nastúpili Daniel Chlpek, David Petrek, Marek Škrinár a Adela Zetocha. Výrazne oslabené družstvo Doprastavu, ktoré zastupovali výlučne mladší žiaci Karol Paluska, Tomáš Čižmár, Silvia Fajtáková, Michal Dolník, sa tešilo z bronzových medailí. Nepopulárne 4. miesto obsadil Dúbravan Bratislava (O. Strelbitska, M. Gál, T. G. Žáčik, D. Lička, M. Adamec), no potenciál tohto tímu do budúcnosti určite dá o sebe vedieť. Ani tretie družstvo Slovana v zostave D. Compel, J. Horváth, H. Horváthová, D. Záleský nebolo „len do počtu“, získalo aj 1 zápasový bod a 4,5 partiového bodu.

Individuálne ocenenia na jednotlivých šachovniciach takisto zostali v poriadajúcom klube. 100%-né zisky 4/4 zaznamenali na 1. šachovnici Ondrej Vadila, na 2. šachovnici Adrian Zetocha, aj na 3. šachovnici Ema Walterová, ktorá v Slovane hosťovala, hoci je členkou KŠN Bratislava. Len na 4. šachovnici bola najlepšia hráčka zo Slovana B Adela Zetocha (3,5/4). Ocenení boli aj najmladší účastník, 8-ročný Michal Dolník (ŠK Doprastav) a Tomáš Čižmár, ktorý získal +34 elo-bodov, najviac zo všetkých účastníkov. 

Majstrovstvá Bratislavského kraja dorasteneckých družstiev 2018

Por.

 Družstvo

1

2

3

4

5

TB1

TB2

 

1

ŠK Slovan Bratislava A

*

3

3

3

12

12,5

 

2

ŠK Slovan Bratislava B

½

*

2

7

9,5

 

3

ŠK Doprastav Bratislava A

1

2

*

2

3

5

8

 

4

ŠK Dúbravan Bratislava

1

½

2

*

2

2

5,5

 

5

ŠK Slovan Bratislava C

1

½

1

2

*

1

4,5

 

Výsledky:  http://chess-results.com/tnr386650.aspx?lan=4

 
                   

Redukovaná tabuľka postupujúcich družstiev do medzikrajského kola

Por.

 Družstvo

1

2

3

TB1

TB2

     

1

ŠK Slovan Bratislava A

*

3

6

6,5

     

2

ŠK Doprastav Bratislava A

1

*

2

1

3

     

3

ŠK Slovan Bratislava B

½

2

*

1

2,5

     

Medzikrajská etapa BA+TT je plánovaná na 19. 1. 2019 opäť na Slovane.

  1. Slovan Bratislava A: rozh. T. Danada, E. Walterová, Adr. Zetocha, O. Vadila, org. S. Vlček 

2. ŠK Slovan Bratislava B  

 

3. ŠK Dps Bratislava 

 Najlepší hráči na jednotlivých šachovniciach zľava: 1. O. Vadila, 2. Adr. Zetocha, 3. E. Walterová, 4. Ade. Zetocha, org. S. Vlček.

 

Výsledky: http://chess-results.com/tnr386650.aspx?lan=4

 

Fotky: https://photos.app.goo.gl/LBaNJ2sJfDuT7a4G9

 

Facebook Slovan: http://www.facebook.com/Slovanchess

 

Rozhodcom turnaja bol Tomáš Danada, o občerstvenie a pohodu sa postarali rodičia domácich zástupcov predovšetkým p. Horváth a p. Martišová.

 

Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja a organizačne ho zabezpečoval a finančne podporil Bratislavský šachový zväz.

 

 

Víťazom a postupujúcim družstvám gratulujeme. Ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa na ďalší ročník.

 

 

 

V Bratislave 22.11. 2018                                                                          Stanislav Vlček, BŠZ

 

 

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...