Bratislavsky sachovy zvaz

26.ročník Memoriálu Dr. J. Federiča - Majstrovstvá BA kraja v rapide jednotlivcov 2022 v Modre

V sobotu 4. júna 2022 sa v Kultúrnom dome Ľ. Štúra v Modre uskutočnil 26. ročník Memoriálu Dr. Jozefa Federiča, súčasťou ktorého boli aj Majstrovstvá Bratislavského kraja v rapid šachu jednotlivcov pre rok 2022. Turnaja na 9 kôl s tempom 2x10 minút/ťah sa zúčastnilo celkom 87 hráčov, i s medzinárodnou účasťou.

Priebeh turnaja bol veľmi bojovný a vyrovnaný do úplného záveru. Z víťazstva sa vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu napokon radoval GM Mikuláš Maník (ŠK Prakovce) so ziskom 8 bodov pred FM Martinom Jablonickým (ŠK Osuské), ktorý tiež získal 8 bodov. Na 3. mieste sa umiestnil GM Štěpán Žilka (ŠK Veľké Losiny) so ziskom 7,5 bodu.


Víťazi jednotlivých kategórií:
Najlepší Senior – FM Jozef Mudrák, TJ Vlčnov, 6 bodov
Najlepší Junior – Daniel Chlpek, ŠK Slovan Bratislava, 5,5 bodu
Najlepšia Žena – WFM Ekaterina Nikanova, 6 bodov
Rating do 1300 – Jiří Kaman, KŠ Pezinok, 4,5 bodu
Rating do 1500 – Teodor Malaschitz, ŠK Doprastav Bratislava,  5 bodov
Rating do 1700 – Lukáš Vaštík, Cirkevné CVČ Beluša, 5,5 bodu
Rating do 1900 – Daniel Chlpek, ŠK Slovan Bratislava, 5,5 bodu
Rating do 2100 – Petr Kapusta, TJ Vlčnov, 6,5 bodu

Majstrom Bratislavského kraja v rapid šachu sa pre rok 2022 stal GM Milan Pacher (ŠK Modra) so ziskom 7 bodov. Druhé miesto obsadil Martin Machata (ŠK Modra) 6,5 bodu a tretí skončil rovnako so ziskom 6,5 Miroslav Gruca (ŠK Senec). Medzi ocenenými z klubov BŠZ boli aj najlepší senior Richard Kolman (ŠK Slovan Bratislava) 5,5 bodu, junior Daniel Chlpek (ŠK Slovan Bratislava) 5,5 bodu a najlepšia žena Ema Walter (KŠN Bratislava) 4,5 bodu.

Celkové výsledky možno nájsť tu.

Na bezproblémový priebeh turnaja dohliadal hlavný rozhodca Marek Horváth s rozhodcom Tomášom Peričkom a riaditeľom turnaja Jánom Kišonom.

Tešíme sa na Vašu účasť na ďalších podujatiach!

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...