Bratislavsky sachovy zvaz

Porazíte medzinárodného majstra?

Obsah článku

Medzinárodný majster v šachu Michal Mészáros Vás pozýva vo štvrtok 28.2.2013 na simultánnu hru na 15tich šachovniciach. Vyskúšajte si hru s ozajstným majstrom!

Michal má iba 25 rokov, jeho šachový životopis je však už teraz veľmi bohatý. Za všetky úspechy spomenieme napríklad prvé miesta Majstrovstiev Slovenska do 10 rokov, do 12 rokov, do 16 rokov do 18 rokov, 1.miesto v uzatvorenom turnaji majstrov v Českej Republike – Frýdek Místek, 1. miesto v medzinárodnom turnaji do 20 rokov v španielskom Los Llanos de Adriane.

Simultánna hra znamená, že oproti Michalovi si sadne súčasne 15 hráčov a súčasne s nimi bude hrať.Takýto typ hry kladie obrovské nároky na rozmýšľanie, pamäť a zručnosť v samotnej hre. Práve pri takejto hre majú aj slabší hráči šancu uspieť proti majstrovi, ktorý sa v nespočetných kombináciách môže zamotať a pomýliť. Michal si však verí a je odhodlaný prijať vašu výzvu. Každého, kto uhrá minimálne remízu, čaká extra odmena.

 

Maximálny počet hráčov, ktorí vyzvú Michala je 15. Preto neváhajte a už teraz si zabezpečte prihláškou svoje miesto. Rodičia, doprovod, učitelia, tréneri a fanúšikovia majú vstup bezplatný. Samozrejme počas partie nemôžu hráčom radiť.

Pred samotnou simultánkou sa zabavíte pri rozhovore s Michalom, ktorého vyspovedáme priamo pred Vami a následne Vám ukáže a okomentuje jednu zo svojich najlepších partií priamo na demonštračnej tabuli.

Videopozvánka

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...