Bratislavsky sachovy zvaz

Vyhlásenie BŠZ k vražde vo Veľkej Mači

Bratislavský šachový zväz odsudzuje dvojnásobnú úkladnú vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rodinám pozostalých, priateľom a známym, ako aj celej novinárskej obci vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Šachová partia sa často láme na jednej chybe. V súčasnosti by najväčšou chybou, vedúcou k prehre celej spoločnosti, bolo mlčať a nepožadovať od kompetentných orgánov dôsledné a nestranné vyšetrenie tohto otrasného činu.

Tretie kolo nadstavby 5. ligy A11, ktoré sa odohrá v piatok 16.3.2018, sme sa rozhodli symbolicky venovať týmto dvom mladým ľudom. Prosíme jednotlivé družstvá, aby si pred začiatkom zápasu uctili ich pamiatku minútou ticha.

V rámci technických a organizačných náležitostí informujeme, že po dohode s ŠTK pristupujeme v rámci kola proponovaného na 16.3.2018 k týmto krokom:
- neobsadenie šachovnice nebude pokutované, ani sa nebude zarátavať do počtu neobsadení za sezónu
- v prípade vzájomnej dohody domácich a hostí môže byť čas začiatku stretnutia posunutý
- v prípade vzájomnej dohody domácich a hostí môže byť zápas presunutý na iný deň, najneskôr však musí byť odohraný do 13.4.2018 vrátane
- riaditeľ 5. ligy bude bez pokuty akceptovať zaslanie výsledkov aj v sobotu 17.3.2018

Martin Sklár,
predseda BŠZ

V Bratislave, 15.3.2018

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...