Bratislavsky sachovy zvaz

Štvrťfinále Dorasteneckej ligy 2017/18 - Medzikrajská etapa BA+TT

V sobotu 20.1.2018 sa uskutočnila Medzikrajská etapa Dorasteneckej ligy 2017/18 medzi troma najlepšími družstva Bratislavského a Trnavského kraja. Podujatie, tak ako v minulom roku, hostil ŠK Slovan Bratislava vo svojich priestoroch na Černyševského 8 v Petržalke.

Aj napriek nečakanej snehovej nádielke dorazili všetky družstvá včas. V prvom rannom kole favorizovaný Slovan A podľa očakávaní nedal žiadnu šancu (4-0) Lokomotíve Trnava. Rovnakým výsledkom, avšak tento raz v neprospech rezervy Slovana, sa prekvapujúco skončil z hľadiska boja o postup dôležitý duel Slovan B - ŠK Dunajská Streda (0-4). Kompaktný tím z Dunajskej Stredy tak vykročil pravou nohou v ústrety k semifinále. ŠK Komplet Modranka splnil úlohu favorita v dueli proti ŠK Doprastav Bratislava, keď zvíťazil presvedčivo 3,5-0,5. V 2. kole Modranka rezolútne pochovala (4-0) už aj tak malé nádeje Slovana B na postup. Rovnako suverénny bol opäť aj Slovan A, keď jasne (4-0) zdolal Dunajskú Stredu. Svoje postupové nádeje prebudil Doprastav po výhre 4-0 s Trnavou. Tretie kolo bolo skutočným vyvrcholením turnaja. V napínavom súboji Modranky zo Slovanom A sa po veľkom boji zrodila remíza 2-2, keď v záverečnej partií dokázal skúsenejší Samir Sahidi zvíťaziť nad Lukášom Kostolanským, čím zabezpečil Modranke celkové víťazstvo v medzikrajskej etape. Víťazné družstvo hralo v zložení Samir Sahidi, Lukáš Bango, Dominik Bango, náhradníčka Andrea Slabá a Linda Vojtková. Do semifinále postupuje aj Slovan A (Kostolanský, Adr. Zetocha, Vadila, Vozárová), pričom obe družstvá si prenášajú 4 zápasové body a 6 partiových. Rozhodol o tom aj priamy zápas o postup medzi Dunajskou Stredou a Doprastavom, v ktorom tesne 2,5-1,5 zvíťazili Dunajskostredčania (Mátis, Bugár, Mézes, Vargaová), aj vďaka absencii jedného z hráčov Dps, a tešili sa zo zaslúženého postupu. Do semifinále si však prinášajú prázdnu kapsu, keďže oba zápasy s postupujúcimi družstvami prehrali pomerom 0-4. V zápase o česť vyhral Slovan B nad Lokomotívou Trnava 3-1, keď za hostí jediný čestný úspech dňa zariadil na 2. šachovnici hrajúci Ján Dzivák. Hralo sa tempo 2 x 45 min. + 10 s / ť so zápočtom na LOK a FIDE Rapid rating list.

Tabuľka Medzikrajskej etapy Dorasteneckej ligy BA+TT 2017/18

Por. Družstvo                         1 2 3 4 5 6 Body Skóre

1 ŠK Komplet Modranka         * 2 4 3½ 4 4   13 17,5

2 ŠK Slovan Bratislava A         2 * 4 2 3 4      11 15

3 ŠK Dunajská Streda             0 0 * 2½ 4 3½ 9 10

4 ŠK Doprastav Bratislava A    ½ 2 1½ * 2 4   5 10

5 ŠK Slovan Bratislava B         0 1 0 2 * 3        4 6

6 ŠK Lokomotíva Trnava         0 0 ½ 0 1 *    0 1,5

 

http://chess-results.com/tnr325906.aspx?lan=4

 

Redukovaná tabuľka postupujúcich družstiev do semifinále

 Por. Družstvo                       1 2 3 Body Skóre

1 ŠK Komplet Modranka       * 2 4   4   6

2 ŠK Slovan Bratislava A       2 * 4   4   6

3 ŠK Dunajská Streda           0 0 *   0   0

Postupujúcim družstvám gratulujeme a želáme im, aby sa im v ďalšom priebehu súťaže darilo a dobre reprezentovali západoslovenský región.

Semifinále by sa podľa schváleného kalendára SŠZ malo uskutočniť 17.2 alebo 18.2.2018, usporiadateľ zatiaľ nie je známy.

Popri súťaži sa pod gesciou Bratislavskej šachovej akadémie a Bratislavského šachového zväzu uskutočnil aj Seminár pre trénerov a vedúcich krúžkov, ktorého sa zúčastnilo približne 25 záujemcov. Videá jednotlivých prednášok budú dostupné na kanáli www.youtube.sk a webe BŠA, prezentácie si môžete stiahnuť tu.

Poďakovanie za usporiadanie súťaže patrí predovšetkým usporiadajúcemu klubu ŠK Slovan Bratislava, riaditeľovi súťaže Stanislavovi Vlčekovi a hlavnému rozhodcovi Tomášovi Danadovi. Podujatie finančne podporil Bratislavský šachový zväz. 

Výsledky: http://chess-results.com/tnr325906.aspx?lan=4

Fotky: https://photos.app.goo.gl/QTcR7j0ivnOAtTKr1

V Bratislave 22.1. 2018                                                                                                                                   Stanislav Vlček, Bratislavský šachový zväz

 

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...