Bratislavsky sachovy zvaz

Pozvánka na šachovo - gastronomické hody

Milí šachoví priatelia,

chcel by som Vás v mene organizujúceho Šachového klubu Doprastav Bratislava pozvať na 6. ročník turnaja O pohár firmy Dansk (Dansk CUP 2019), ktorý sa uskutoční v sobotu 7. septembra a bude sa hrať zároveň ako otvorené Majstrovstvá Bratislavského kraja v rapid šachu jednotlivcov.

Dansk - poster

Vlani sa turnaja zúčastnilo 170 hráčov a radi privítame podobné počty aj tohto roku! Turnaj si za svoju ešte pomerne mladú existenciu stihol vydobyť uznanie medzi šachovou verejnosťou a stal sa očakávanou udalosťou jesennej časti sezóny. Na jeseň sa tradične konajú hody a áno, aj na tohtoročnom Dansku sa bude hodovať vskutku veľkou lyžicou.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

  • odohráte 9 partií v príjemnom prostredí priestrannej hracej miestnosti
  • stretnete sa s medzinárodne etablovanými šachistami - zatiaľ sú prihlásení 2 GM, 5 IM a 7 FM vrátane dvojnásobného víťaza GM Milana Pachera, úradujúceho majstra Európy do 14 rokov FM Lukáša Sebastiána Kostolanského a ďalších silných šachistov
  • na čele rozhodcovského tímu bude dvojica špičkových medzinárodných arbitrov IA Ivan Syrový, IA Rastislav Diviak
  • po 5. kole na Vás čaká kompletný obed (zeleninová polievka s knedličkami, pečené kurča s ryžou a kompótom)
  • po obede si pochutíte na širokom výbere toriet a zákuskov (Sacher, Punčová torta, krémeše, dobošky...)
  • počas celého turnaja sa bude podávať presso káva, čaj a ďalšie nealko nápoje
  • cenový fond je 350,- eur, víťazovi pripadne 150,- eur, celkovo je honorovaných 7 miest.
  • hráči z klubov Bratislavského kraja hrajú aj o cenový fond BŠZ v hodnote 130,- eur. Víťaz sa priamo kvalifikuje na uzatvorené MBA 2020
  • počas vyhodnotenia sa uskutoční losovanie hodnotných vecných cien (šachové knižky vrátane bestsellerov od Jána Markoša a Davida Navaru, kvalitné francúzske víno...)

Toto všetko za ľudové štartovné 6 eur, resp. 5 eur (zľavnené). Vďaka patrí sponzorovi a takisto Mestskej časti Karlova Ves, ktorá turnaj podporila dotáciou zo svojho rozpočtu. Spoločenskú úroveň podujatia podčiarkuje záštita zo strany pani starostky Dany Čahojovej. 

Verím, že už teraz som Vás navnadil. Neváhajte a prihláste sa ešte dnes :-)

Propozície a aktuálny zoznam prihlásených nájdete na:
http://skdps.com/dps_trn.php?dps_trn=157

Takisto v prípade, ak by ste mali záujem venovať nejakú vecnú cenu do losovania a spropagovať tak Vaše podnikanie, neváhajte ma kontaktovať.

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...