Bratislavsky sachovy zvaz

2.turnaj začiatočníkov - RICOH Chess Tour 24.november 2021

Obľúbený seriál Turnajov začiatočníkov na ŠK Slovan sa po sľubnom októbrovom začiatku nútene prerušil. Čiastočne sa ho pokúsil nahradiť online turnaj na serveri lichess.org. Snahou organizátorov bolo čo najviac napodobniť turnaj naživo, preto bol zvolený presne pôvodne plánovaný termín 24.11.2021 (tradičná streda, začiatok od 17:00, tempo 2x7 min. + 3s/ť je približne ekvivalentom pre 10-minútovky naživo), pričom boli oslovení medzitým prihlásení hráči do turnaja naživo, aby sa prihlásili online. Väčšina z pôvodne prihlásených túto možnosť využila. Spolu sa turnaja zúčastnilo 27 účastníkov, z toho až 9 dievčat (až 1/3!).

Vo veľmi bojovnom turnaji (len 5% remíz!), kde sa žiadny z účastníkov nevyhol porážke, zvíťazil so ziskom 6 bodov 8-ročný Tomáš Livňanský (tomasliv), o pol bodu pred svojim starším bratom Michalom Livňanským (miskoliv), ktorý mladšieho brata vo vzájomnej partií ako jediný porazil. Do boja o prvé priečky sa zapojil aj ešte len 6-ročný Martin Srnák (Martinkoponozka), ktorý získal 5,5 bodu. Medailisti potvrdili dominanciu členov ŠK Doprastav Bratislava, ktorých sa na turnaji zúčastnilo až 7. Medzi dievčatami bola tesne najlepšia Daniela Blahová (Dandyislost) z ŠK DPS Bratislava, ktorá skončila so 4-mi bodmi na 9.mieste. Hneď za ňou s rovnakým počtom bodov skončila Zuzana Škerlíková (ObviouslyNotMagnus), ktorá reprezentuje ŠK Slovan Bratislava, treťou v poradí bola s rovnakým ziskom 4-och bodov Sophia Valentová (SophiaValentova) z KŠN Bratislava. Potešila aj vysoká účasť až 6-tich hráčov a hráčok z krúžku ZŠ Tupolevova Bratislava a tiež jeden účastník zo zahraničia Kryštof Sulek z nemeckého Coburgu.

ŠK Doprastav okrem víťazov reprezentovali aj: 14. Michaela Hasalová 3,5, 15. Jakub Osvald 3,5.

ŠK Slovan okrem už menovaných zastupovali: 4. Alfréd Dvořák 5, 19. Adriana Šefcová a Richard Peter po 3 bodoch, Nina Smreková 2,5 b.

Turnaj nájdete na adrese https://lichess.org/swiss/pHmMAkz4, kde sa dajú stiahnuť aj partie na prípadnú analýzu.

Výsledky v štandardnom formáte nájdete na http://chess-results.com/tnr584806.aspx?lan=4&art=1.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za korektnú hru a dodržiavanie pravidiel fair-play.

Nasledujúci predvianočný turnaj bude 22.12.2021.

Adresa skupiny: https://lichess.org/team/turnaj-zaciatocnikov

Adresa turnaja: https://lichess.org/swiss/9hitAuMv

Zoznam prihlásených: http://chess-results.com/tnr595197.aspx?lan=4

 

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...