Bratislavsky sachovy zvaz

Výsledky

21. LŠT Koník – záverečná správa

Letný šachový tábor Koník má za sebou, napriek hrozbe Damoklovho meča spôsobenej usmernením hlavného hygienika ku COVID-19, svoje ďalšie pokračovanie. Začiatok tretej desaťročnice nášho podujatia sa vydaril, napriek mnohým problémom pred jeho štartom, ako aj nižšiemu počtu vedúcich počas jeho konania. Prebiehal pod organizačnou taktovkou KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess, pričom za pomoc pri zapožičaní šachového materiálu týmto ďakujeme aj NŠK Nitra.

Počtom účastníkov číslom 109 síce Koník svoj rekord ani zďaleka neprekonal, no ani nesklamal. V historických štatistikách sa zaradil na pekné piate miesto. O rok by mal Koník pokračovať, ak sa nič vážne nestane, vo svojom tradičnom termíne uprostred školských prázdnin (21.7.2023 – 30.7.2023), ale to už predsa len trochu predbiehame. Poďme sa najprv venovať jeho práve ukončenému ročníku...Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj august 2018

Dňa 18.8.2018 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MČ Bratislava - Staré Mesto nedeľné šachové podujatie na Hviezdoslavovom námestí. Počasie bolo síce náročné, nakoľko teplota presiahla 30 stupňov Celsia, no aj tak zasadlo ku šachovniciam turnaja v rapid šachu 21 hráčov. Tí boli v úvode zväčša krytí stromami a v priebehu turnaja padol tieň postupne na všetky turnajové šachovnice.

Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj jún 2018

Dňa 16.6.2018 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MŠAI Interchess a MČ Bratislava - Staré Mesto nedeľné šachové podujatie na Hviezdoslavovom námestí. Počasie nám opäť prialo a vyhli sme sa nielen extrémnym horúčavám, ale aj dažďu (tri kvapky za dážď nepočítame). Počas príjemného odpoludnia zasadlo ku šachovniciam turnaja v rapid šachu 24 hráčov, ktorí boli zväčša krytí stromami a v priebehu turnaja padol tieň postupne na všetky turnajové šachovnice.

Čítať ďalej...

Staromestský šachový turnaj august 2017

Dňa 13.8.2017 zorganizoval KŠN Bratislava v spolupráci s MČ Bratislava - Staré Mesto a ŠK Dúbravan nedeľné šachové podujatie na Hviezdoslavovom námestí. Počasie nám vskutku prialo a vyhli sme sa ako horúčavám, tak aj dažďu. Pri príjemných 25 stupňoch Celzia tak počas príjemného odpoludnia zasadlo ku šachovniciam turnaja v rapid šachu 20 hráčov. Vietor sa síce už tradične najmä v úvode podujatia prihlásil ku slovu zhodením násteniek, odfúknutím papierov, či nadvihnutím plastových šachovníc aj s figúrkami, no po ich uchytení už bolo všetko v najlepšom poriadku.

Čítať ďalej...

Záverečná správa z 16.ročníka LŠT Koník

   Letný šachový tábor Koník má za sebou už svoj ďalší ročník. Tentokrát šestnásty a ten opäť prebiehal pod hlavičkou KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess. Počet účastníkov číslom 118 prekonal všetky doterajšie rekordy a nárast dievčat z doterajšieho maxima 23 na súčasných 37 je z inej dimenzie. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu zariadenia sme nemohli zobrať viacerých ďalších záujemcov, ale presun na iné miesto nechystáme, pretože počet účastníkov je vzhľadom na komplexný program isto na hornej hranici.

Čítať ďalej...

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...