Bratislavsky sachovy zvaz

Obvodné majstrovstvá v šachu žiakov a žiačok – Bratislava V

Po trojročnej prestávke Bratislavský šachový zväz v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6 usporiadal Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií, ktoré sídlia v obvode Bratislava V - Petržalka. Veľmi pekná účasť 30 chlapcov a 6 dievčat z ôsmych škôl organizátorov potešila a dokázala, že tento turnaj sa organizovať oplatí.

Záujem u detí je dostatočný a fakt, že väčšina z nich má v kolónke vek zatiaľ len jednu číslicu je veľkým prísľubom do budúcnosti. Najmladší žiaci však ani zďaleka neboli len do počtu, práve naopak, zapojili sa aj do boja o tri postupové miesta do krajského kola. V kategórii chlapcov sa presadil hlavný favorit, šiestak Jakub Krajčovič, jediný zástupca zo ZŠ Pankúchova 4. V 7-kolovom turnaji, hranom švajčiarskym systémom si po štarte 6/6 poistil suverénne víťazstvo s náskokom celého bodu záverečnou remízou s Michalom Barnášom zo ZŠ Gessayova 2. Michal, ktorému remíza stačila na 3. miesto, má len 8 rokov, no veru nie je žiadnym nováčikom, veď už má za sebou množstvo turnajov, včítane majstrovstiev Slovenska. K šachu sa dostal v jednej z petržalských materských škôlok, kde CVČ Gessayova 6 prevádzkuje už niekoľko rokov krúžky pre predškolákov. Druhé miesto, vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu, obsadil Denis Eke zo ZŠ Lachova 1, posledný víťaz tohto turnaja, ktorý sa konal v roku 2009. Čierny Peter zostal v rukách 7-ročného Danka Chlpeka (ZŠ Gessayova 2), ktorý obsadil 4. miesto s rovnakým počtom 5,5 bodu, ako druhý a tretí hráč v poradí. Vzhľadom na svoj vek bude mať ešte dosť príležitostí, aby svoj výsledok v budúcnosti vylepšil.

Dievčatá hrali samostatný 5-kolový kruhový turnaj. Suverénna bola Simonka Barnášová, 6-ročná prváčka zo ZŠ Gessayova 2, ktorá porazila všetky svoje súperky a so stopercentným bodovým ziskom 5/5 turnaj vyhrala. Druhá skončila s 1-bodovou stratou Alžbeta Zvijasová zo ZŠ Prokofievova 5 a tretia so ziskom 3/5 bola Kristína Hrbeková zo ZŠ Černyševského 8.

Diplom pre najlepšiu školu, ktorú určil súčet bodov najlepšieho chlapca a dievčaťa získala zásluhou súrodencov Barnášovcov ZŠ Gessayova 2, ktorá získala 10,5 bodu, pred ZŠ Prokofievova 5 (9 b.) a ZŠ Černyševského 8 (7 b.).

Prví traja chlapci a prvé tri dievčatá postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 23.11.2012 (piatok) v priestoroch ŠK Slovan Bratislava na Gessayovej 2 (bočná budova základnej školy).

Celkové výsledky súťaže možno nájsť aj na stránkach:

Chlapci:         http://chess-results.com/tnr83200.aspx?art=1&lan=4

Dievčatá:       http://chess-results.com/tnr83208.aspx?art=1&lan=4

Ďakujeme všetkým zúčastneným školám a hráčom za účasť a korektnú hru.  O zabezpečenie cien pre víťazov, občerstvenie a bezproblémový priebeh podujatia sa postarali: riaditeľka súťaže PaedDr. Miroslava Šutorová, odd. TaŠA CVČ Gessayova, hlavný rozhodca Ing. Stanislav Vlček z Bratislavského šachového zväzu a pomocní rozhodcovia Jozef Jánoš (ZŠ Holíčska 50) a Ing. Martin Nagy (SZŠpINŽ Znievska 2). Veríme, že sa podujatie uskutoční aj v budúcom roku a účasť bude ešte vyššia.

Turnaj sa uskutočnil s finančnou podporou Bratislavského šachového zväzu (www.bsz.chess.sk), organizačnou pomocou prispelo CVČ Gessayova 6 (www.cvcgessayova.eu).

 

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...