Bratislavsky sachovy zvaz

Zrušenie krajských líg sezóny 2020/2021

    Vážení organizační pracovníci klubov a všetci členovia Bratislavského šachového zväzu,

BŠZ rozhodol o zrušení krajských líg sezóny 2020/2021. V budúcej sezóne 2021/2022 3. ligy A1 a 4. ligy A11 majú právo hrať družstvá prihlásené do zrušenej sezóny 2020/2021.

    O zrušení súťaží rozhodol aj Slovenský šachový zväz: Riešenie otázky ligovej sezóny 2020/2021 (web SŠZ).

    BŠZ bude postupovať rovnako ako SŠZ. Vklady za družstvá za sezónu 2020/2021 sú automaticky platné za sezónu 2021/2022. Licencie, aj na bratislavské ligy, spravuje SŠZ, teda treba postupovať podľa článku na webe SŠZ. Ak bol platiteľom za licenciu nie klub, ale hráč, mal by sa najprv skúsiť dohodnúť s klubom, napríklad na licencii na budúcu sezónu a pod.

    BŠZ sa, rovnako ako SŠZ, pokúsil odohrať v tejto sezóne do leta aspoň časť zápasov líg a zvyšné začať dohrávať v jeseni. Vývoj pandemickej situácie však takémuto riešeniu nepraje a po zrušení súťaží SŠZ nemá zmysel, aby BŠZ čakal, či a kedy budú povolené športové stretnutia. Prípadné uvoľnenie určite využijú organizátori šachových turnajov. Za zrušenie líg tejto sezóny bola aj väčšina družstiev 3. ligy ešte v januári, rovnaký názor bude aj v iných našich ligách.

    Zo zrušenej sezóny bolo odohrané len jedno kolo 4. ligy A11. Pre účely vyhodnotenia súťaže sú zápasy anulované, no výsledky partií boli hráčom zarátané do ratingu.

 

Eduard Šimkovič, predseda ŠTK BŠZ

2% pre BŠZ

Vážení členovia šachových klubov BŠZ,

radi by sme Vás požiadali o darovanie 2% zo zaplatenej Dane z príjmov pre Bratislavský šachový zväz, ktorého členmi ste aj Vy.

Informácia k možnosti pomôcť svojmu klubu 2% z dane prostredníctvom BŠZ:
 
Chcete darovať svojmu klubu 2% z dane, ale ten nie je registrovaný ako prijímateľ? Žiadny problém, môžete mu pomôcť prostredníctvom BŠZ.

Viac informácii...