V prvý septembrový deň 1.9.2021 sa po ročnej pauze zapríčinenej pandémiou uskutočnili otvorené Majstrovstvá Bratislavského šachového zväzu v rapid šachu. Po nútenej pauze od šachu naživo si prišlo s chuťou zahrať až 84 hráčov, čím sa aj naplno využila kapacita novej hracej miestnosti v Hoteli Plus na Bulharskej ulici. Hralo sa na 9 kôl, tempom 10 min. + 5s/ť so zápočtom na medzinárodný rating FRRL.

Turnaj sa niesol v znamení súboja aktuálneho majstra BŠZ v klasickom šachu IM Samira Sahidiho (KŠN Bratislava) a obhajcu titulu šampióna BŠZ v rapid šachu GM Milana Pachera (ŠK Modra). Vo vzájomnom súboji, ktorý nasledoval po obednej prestávke v 6.kole, sa presadil skúsenejší medzinárodný veľmajster Milan Pacher a nezadržateľne so ziskom 8,5/9 dokráčal k obhajobe titulu majstra BŠZ v rapid šachu spred dvoch rokov. Druhé miesto s polbodovou stratou na víťaza obsadil Samir Sahidi, tretí bod so 7-imi bodmi Marek Karas (ŠK Osuské). Najlepším seniorom turnaja a súčasne tretím medzi členmi BŠZ bol IM Peter Petrán (ŠK Slovan Bratislava), so ziskom 6,5 bodu, štvrtý v celkovom poradí. Rovnaký počet bodov bol potrebný na cenu pre najlepšiu ženu turnaja medzi členmi BŠZ, ktorou sa stala Ema Walter (KŠN Bratislava), ktorá zároveň získala aj cenu pre najlepšiu hráčku v ratingovom rozmedzí 1600-1799. Ratingová kategória 1800-1999 sa stala korisťou Milana Timka (1. ŠK Košice), v kategórii 1000-1599 uspel Martin Rak (KŠN Bratislava).

Celkové poradie možno nájsť na:

Riaditeľom turnaja bol Ján Kišon (ŠK Modra), hlavným rozhodcom IA Tomáš Danada. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou z grantového programu Bratislavská regionálna dotačná schéma 2021.

Ďakujeme všetkým účastníkom za bezproblémový priebeh podujatia a tešíme sa na ďalšie šachové podujatia naživo.

V Bratislave 10.9.2021                                                                                                                        Stanislav Vlček